Dr. Öğr. Üyesi Sezer Hacıağaoğlu - Kısa Özgeçmiş

Adana doğumlu Dr. Öğr. Üyesi Sezer Hacıağaoğlu, 2006 yılında Özel Çukurova Bilfen Lisesi, 2012 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2013 yılında Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Göz Hastalıkları ihtisasına başlamış ve "Keratokonus Hastalarında Standart ve Hızlandırılmış Korneal Kollajen Çapraz Bağlama Tedavisinin Kornea Epitel Kalınlığı ve Subbazal Sinir Morfolojisi Üzerine Etkileri" başlıklı tez çalışması ile göz hastalıkları ihtisasını başarıyla tamamlamıştır. 2017-2019 yılları arasında Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mecburi hizmet görevini yapmıştır. Katarakt ve refraktif cerrahi, keratokonus ve kornea hastalıkları, kuru göz ve oküler yüzey hastalıkları başlıca ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Öğr. Üyesi Sezer Hacıağaoğlu, halen İstanbul Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Medipol Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik programında öğretim görevlisi olarak görev almaktadır.